

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ω |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 40 MHz |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 12 pF |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 942
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22387
Ext.Price$0.22387
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22387 | $0.22387 |
| 10 | $0.19826 | $1.98260 |
| 50 | $0.17558 | $8.77900 |
| 100 | $0.15135 | $15.13500 |
| 500 | $0.13047 | $65.23500 |
| 1000 | $0.11729 | $117.29000 |
| 3000 | $0.10545 | $316.35000 |
