X1E000021035200
Manufacturer:
Epson
Mfr.Part #:
X1E000021035200
Datasheet:
Description:
Crystals SMD/SMT SMD/SMT 25 MHz 20 pF
ParameterValue
Capacitance20 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ω
Max Operating Temperature75 °C
Min Operating Temperature-20 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Features
Impedance
Frequency25 MHz
Frequency Tolerance0.001 %
Load Capacitance20 pF
Operating Supply Voltage
Max Supply Current
Series Resistance40 Ω
Operating ModeFundamental
Height - Seated (Max)0.6 mm