
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Color | Natural |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 32 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
| Fastening Type | Latch |
Stock: 3770
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29702
Ext.Price$0.29702
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29702 | $0.29702 |
| 10 | $0.26387 | $2.63870 |
| 50 | $0.23443 | $11.72150 |
| 100 | $0.20316 | $20.31600 |
| 500 | $0.17606 | $88.03000 |
| 1000 | $0.16822 | $168.22000 |
| 3000 | $0.16073 | $482.19000 |
| 5000 | $0.15357 | $767.85000 |
