

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Length | 4.3 mm |
| Width | 4.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 3.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Self Resonant Frequency | 29 MHz |
| Type | Molded |
| DC Resistance (DCR) | 74.1 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 12 hours ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Composite |
| RMS Current (Irms) | 3.9 A |
| inductance tolerance | 20 % |
| Max DC Current | 3.9 A |
| Saturation Current | 3.6 A |
| Current Rating | 3.9 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
