

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Length | 5.68 mm |
| Width | 5.48 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 5.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 5.48 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Self Resonant Frequency | 21 MHz |
| Type | Molded |
| Current Rating | 6.4 A |
| DC Resistance (DCR) | 29.45 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 hours ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Composite |
| RMS Current (Irms) | 6.4 A |
| inductance tolerance | 20 % |
| Max DC Current | 6.4 A |
| DC Current | 6.4 A |
| Saturation Current | 6 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
