
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 5482
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09908
Ext.Price$0.09908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09908 | $0.09908 |
| 10 | $0.04954 | $0.49540 |
| 50 | $0.04686 | $2.34300 |
| 100 | $0.04433 | $4.43300 |
| 500 | $0.04173 | $20.86500 |
| 1000 | $0.03929 | $39.29000 |
| 3000 | $0.03860 | $115.80000 |
| 5000 | $0.03793 | $189.65000 |
| 10000 | $0.03704 | $370.40000 |
