
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.3 mm |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 9.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Max Current Rating | 3 A |
| Orientation | Straight |
| Color | White |
| Gender | Female |
| Wire/Cable Gauge | 20 AWG |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Polyamide |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Housing Color | White |
Stock: 1372
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11770
Ext.Price$0.11770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11770 | $0.11770 |
| 10 | $0.05885 | $0.58850 |
| 50 | $0.05417 | $2.70850 |
| 100 | $0.04986 | $4.98600 |
| 500 | $0.04393 | $21.96500 |
| 1000 | $0.03870 | $38.70000 |
| 3000 | $0.03741 | $112.23000 |
| 5000 | $0.03616 | $180.80000 |
| 10000 | $0.03479 | $347.90000 |
