
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14726
Ext.Price$0.14726
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14726 | $0.14726 |
| 10 | $0.13052 | $1.30520 |
| 50 | $0.11568 | $5.78400 |
| 100 | $0.10485 | $10.48500 |
| 500 | $0.09503 | $47.51500 |
| 1000 | $0.08614 | $86.14000 |
| 3000 | $0.08025 | $240.75000 |
| 5000 | $0.07477 | $373.85000 |
