

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 1.2 V |
| Output Type | Fixed |
| Shunt Current | 20 mA |
Stock: 6711
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09101
Ext.Price$0.09101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09101 | $0.09101 |
| 10 | $0.08046 | $0.80460 |
| 50 | $0.07114 | $3.55700 |
| 100 | $0.06216 | $6.21600 |
| 500 | $0.05432 | $27.16000 |
| 1000 | $0.05002 | $50.02000 |
| 3000 | $0.04606 | $138.18000 |
| 5000 | $0.04302 | $215.10000 |
