

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Temperature Coefficient | 39 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Voltage | 1.24 V to 30 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 15 mA |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
Stock: 1434
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06941
Ext.Price$0.06941
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06941 | $0.06941 |
| 10 | $0.06174 | $0.61740 |
| 50 | $0.05491 | $2.74550 |
| 100 | $0.04841 | $4.84100 |
| 500 | $0.04268 | $21.34000 |
| 1000 | $0.04054 | $40.54000 |
| 3000 | $0.03851 | $115.53000 |
| 5000 | $0.03626 | $181.30000 |
