

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 2.5 V |
| Output Voltage | 2.5 V to 36 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Supply Current | 100 mA |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | -100 mA to 150 mA |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
Stock: 1038
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14074
Ext.Price$0.14074
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14074 | $0.14074 |
| 10 | $0.07037 | $0.70370 |
| 50 | $0.06314 | $3.15700 |
| 100 | $0.05665 | $5.66500 |
| 500 | $0.05223 | $26.11500 |
| 1000 | $0.04815 | $48.15000 |
| 3000 | $0.04439 | $133.17000 |
| 5000 | $0.03783 | $189.15000 |
