
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 28 mm |
| Width | 28 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 208 |
| Height | 3.4 mm |
| Number of I/Os | 140 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Supply Voltage | 2.625 V |
| Min Supply Voltage | 2.375 V |
| RAM Size | 7 kB |
| Number of Gates | 200000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 5292 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 1176 |
| Speed Grade | 5 |
| Adaptive Logic Modules | 2352 ALM |
| Embedded Memory | 24 kbit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
