
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Number of I/Os | 92 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| RAM Size | 3 kB |
| Number of Gates | 30000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 972 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 216 |
| Speed Grade | 5 |
| Adaptive Logic Modules | 432 ALM |
| Embedded Memory | 24 kbit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
