
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 21 mm |
| Width | 21 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 400 |
| Height | 1.73 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 572 MHz |
| Number of I/Os | 304 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 63 kB |
| Number of Macrocells | 19512 |
| Number of Gates | 1200000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 19512 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 2168 |
| Speed Grade | 4 |
| Number of Registers | 17344 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 106
Distributors
pcbx
Unit Price$179.49825
Ext.Price$179.49825
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $179.49825 | $179.49825 |
