
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 256 |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 250 MHz |
| Number of I/Os | 161 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 72 kB |
| Number of Macrocells | 25344 |
| Number of Gates | 1400000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 25344 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 2816 |
| Speed Grade | 4 |
| Packaging | Tray |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
