
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 14 mm |
| Width | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Height | 1 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of I/Os | 68 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 36 kB |
| Number of Macrocells | 4032 |
| Number of Gates | 200000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 4032 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 448 |
| Speed Grade | 4 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 155
Distributors
pcbx
Unit Price$9.87994
Ext.Price$9.87994
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.87994 | $9.87994 |
| 10 | $8.40874 | $84.08740 |
| 25 | $7.84566 | $196.14150 |
| 50 | $7.32028 | $366.01400 |
| 100 | $6.83016 | $683.01600 |
