
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 17 mm |
| Width | 17 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 256 |
| Height | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of I/Os | 195 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 45 kB |
| Number of Macrocells | 8064 |
| Number of Gates | 400000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 8064 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 896 |
| Speed Grade | 4 |
| Packaging | Tray |
Stock: 142
Distributors
pcbx
Unit Price$16.90147
Ext.Price$16.90147
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $16.90147 | $16.90147 |
| 10 | $15.65146 | $156.51460 |
| 25 | $14.34466 | $358.61650 |
| 50 | $13.14710 | $657.35500 |
