
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of I/Os | 108 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 6.8 kB |
| Number of Macrocells | 1584 |
| Number of Gates | 50000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 1584 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 176 |
| Speed Grade | 4 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
