
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.4 mm |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 667 MHz |
| Number of I/Os | 108 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 6.8 kB |
| Number of Macrocells | 1584 |
| Number of Gates | 50000 |
| Number of Logic Elements/Cells | 1584 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 1584 |
| Speed Grade | 4 |
| Number of Registers | 176 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 4706
Distributors
pcbx
Unit Price$34.34233
Ext.Price$34.34233
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $34.34233 | $34.34233 |
