
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 35 mm |
| Width | 35 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 1136 |
| Height | 2.8 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 550 MHz |
| Number of I/Os | 480 |
| Operating Supply Voltage | 1 V |
| Max Supply Voltage | 1.05 V |
| Min Supply Voltage | 950 mV |
| RAM Size | 270 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 46080 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 3600 |
| Speed Grade | 1 |
| Embedded Memory | 2160 kbit |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
