
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 484 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of I/Os | 338 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 603 kB |
| Number of Macrocells | 147443 |
| Number of Logic Elements/Cells | 147443 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 11519 |
| Speed Grade | 2 |
| Number of Registers | 184304 |
| Adaptive Logic Modules | 23038 ALM |
| Embedded Memory | 4.71 Mbit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
