
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 256 |
| Number of I/Os | 186 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| RAM Size | 72 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 14579 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 1139 |
| Speed Grade | 3 |
| Number of Registers | 18224 |
| Adaptive Logic Modules | 2278 ALM |
| Embedded Memory | 576 kbit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
