
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 324 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Number of I/Os | 226 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 117 kB |
| Number of Macrocells | 24051 |
| Number of Logic Elements/Cells | 24051 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 1879 |
| Speed Grade | 2 |
| Number of Registers | 30064 |
| Adaptive Logic Modules | 3758 ALM |
| Embedded Memory | 936 kbit |
Stock: 326
Distributors
pcbx
Unit Price$13.65005
Ext.Price$13.65005
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.65005 | $13.65005 |
| 10 | $12.50054 | $125.00540 |
| 25 | $11.89587 | $297.39675 |
| 50 | $11.32045 | $566.02250 |
| 100 | $10.77301 | $1077.30100 |
