
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 484 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of I/Os | 266 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| Number of Transceivers | 0 |
| RAM Size | 117 kB |
| Number of Macrocells | 24051 |
| Number of Logic Elements/Cells | 24051 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 1879 |
| Speed Grade | 2 |
| Number of Registers | 30064 |
| Adaptive Logic Modules | 3758 ALM |
| Embedded Memory | 936 kbit |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
Stock: 180
Distributors
pcbx
Unit Price$18.06365
Ext.Price$18.06365
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $18.06365 | $18.06365 |
| 10 | $17.60054 | $176.00540 |
| 25 | $17.42076 | $435.51900 |
| 50 | $17.24281 | $862.14050 |
| 100 | $17.06676 | $1706.67600 |
