
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 324 |
| RoHS | Compliant |
| Number of I/Os | 190 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| RAM Size | 117 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 24051 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 1879 |
| Speed Grade | 3 |
| Number of Registers | 30064 |
| Embedded Memory | 936 kbit |
| Number of Gates | 190 |
| Packaging | Tube |
Stock: 57
Distributors
pcbx
Unit Price$106.31759
Ext.Price$106.31759
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $106.31759 | $106.31759 |
