
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 484 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Number of I/Os | 316 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| Number of Transceivers | 0 |
| RAM Size | 261 kB |
| Number of Macrocells | 43661 |
| Number of Logic Elements/Cells | 43661 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 3411 |
| Speed Grade | 2 |
| Number of Registers | 54576 |
| Adaptive Logic Modules | 6822 ALM |
| Embedded Memory | 2.04 Mbit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$64.57526
Ext.Price$64.57526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $64.57526 | $64.57526 |
| 10 | $29.38044 | $293.80440 |
| 25 | $13.36752 | $334.18800 |
