
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 324 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Number of I/Os | 200 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.26 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| RAM Size | 72 kB |
| Number of Macrocells | 9152 |
| Number of Logic Elements/Cells | 9152 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 715 |
| Speed Grade | 2 |
| Number of Registers | 11440 |
| Adaptive Logic Modules | 1430 ALM |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$8.68752
Ext.Price$8.68752
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.68752 | $8.68752 |
| 10 | $7.43002 | $74.30020 |
| 25 | $6.95174 | $173.79350 |
| 50 | $6.50425 | $325.21250 |
| 100 | $6.08549 | $608.54900 |
