
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Number of I/Os | 102 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| RAM Size | 72 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 9152 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 715 |
| Speed Grade | 3 |
| Number of Registers | 11440 |
| Adaptive Logic Modules | 1430 ALM |
| Embedded Memory | 576 kbit |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$34.54836
Ext.Price$34.54836
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $34.54836 | $34.54836 |
