
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 196 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Number of I/Os | 106 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Number of Transceivers | 0 |
| RAM Size | 72 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 9152 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 715 |
| Speed Grade | L1 |
| Number of Registers | 11440 |
| Embedded Memory | 576 kbit |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
