
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 484 |
| Height | 2.6 mm |
| Manufacturer Package Identifier | XC7A75T-2FGG484I |
| Memory Type | CMOS |
| Number of I/Os | 285 |
| Max Supply Voltage | 1.05 V |
| Min Supply Voltage | 950 mV |
| Turn-On Delay Time | 850 ps |
| Propagation Delay | 850 ps |
| RAM Size | 472.5 kB |
| Number of Logic Elements/Cells | 75520 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 5900 |
| Speed Grade | 1 |
| Number of Registers | 94400 |
| Adaptive Logic Modules | 11800 ALM |
| Embedded Memory | 3.69 kbit |
| Operating Supply Voltage | 1 V |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$29.37014
Ext.Price$29.37014
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $29.37014 | $29.37014 |
| 10 | $27.41875 | $274.18750 |
| 25 | $25.59686 | $639.92150 |
