



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Propagation Delay | 7.9 ns |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | AND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Level - Low | 0.8 V |
| Logic Level - High | 2 V |
Stock: 1379
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33811
Ext.Price$0.33811
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33811 | $0.33811 |
| 10 | $0.29472 | $2.94720 |
| 25 | $0.28102 | $7.02550 |
| 50 | $0.26796 | $13.39800 |
| 100 | $0.25550 | $25.55000 |
| 300 | $0.25016 | $75.04800 |
| 500 | $0.24493 | $122.46500 |
| 1000 | $0.23881 | $238.81000 |
