
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Buffer, Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
Stock: 6117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34954
Ext.Price$0.34954
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34954 | $0.34954 |
| 10 | $0.24384 | $2.43840 |
| 25 | $0.21838 | $5.45950 |
| 50 | $0.20369 | $10.18450 |
| 100 | $0.18999 | $18.99900 |
| 300 | $0.17882 | $53.64600 |
| 500 | $0.16830 | $84.15000 |
| 1000 | $0.16351 | $163.51000 |
| 3000 | $0.15673 | $470.19000 |
| 5000 | $0.15023 | $751.15000 |
