
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Logic Function | NOR |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Propagation Delay | 4.6 ns |
| Number of Circuits | 1 |
| Quiescent Current | 1 µA |
| Number of Gates | 1 |
| Logic Level - High | 1.5 V to 3.85 V |
| Logic Level - Low | 0.5 V to 1.65 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1850
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72583
Ext.Price$0.72583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72583 | $0.72583 |
| 10 | $0.44713 | $4.47130 |
| 25 | $0.38313 | $9.57825 |
| 50 | $0.32830 | $16.41500 |
| 100 | $0.28982 | $28.98200 |
| 300 | $0.26289 | $78.86700 |
| 500 | $0.23846 | $119.23000 |
| 1000 | $0.21630 | $216.30000 |
| 3000 | $0.15474 | $464.22000 |
| 5000 | $0.15047 | $752.35000 |
