

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Quiescent Current | 1 A |
| Propagation Delay | 12.3 ns |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Logic Function | AND |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Logic Family | XC7 |
| Logic Level - Low | 0.5 V to 1.65 V |
| Logic Level - High | 1.5 V to 3.85 V |
Stock: 3274
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29733
Ext.Price$0.29733
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29733 | $0.29733 |
| 10 | $0.20700 | $2.07000 |
| 25 | $0.18449 | $4.61225 |
| 50 | $0.17179 | $8.58950 |
| 100 | $0.15997 | $15.99700 |
| 300 | $0.15033 | $45.09900 |
| 500 | $0.14127 | $70.63500 |
| 1000 | $0.13610 | $136.10000 |
| 3000 | $0.12831 | $384.93000 |
