
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | 8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 1 |
| Number of Input Lines | 1 |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30641
Ext.Price$0.30641
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30641 | $0.30641 |
| 10 | $0.21646 | $2.16460 |
| 25 | $0.19323 | $4.83075 |
| 50 | $0.18011 | $9.00550 |
| 100 | $0.16788 | $16.78800 |
| 300 | $0.16007 | $48.02100 |
| 500 | $0.15262 | $76.31000 |
| 1000 | $0.14552 | $145.52000 |
| 3000 | $0.13875 | $416.25000 |
| 5000 | $0.13228 | $661.40000 |
