
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Output Lines | 2 |
| Number of Input Lines | 2 |
Stock: 1470
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36334
Ext.Price$0.36334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36334 | $0.36334 |
| 10 | $0.23083 | $2.30830 |
| 25 | $0.22070 | $5.51750 |
| 50 | $0.21102 | $10.55100 |
| 100 | $0.20176 | $20.17600 |
| 300 | $0.18987 | $56.96100 |
| 500 | $0.17868 | $89.34000 |
| 1000 | $0.17440 | $174.40000 |
| 3000 | $0.16244 | $487.32000 |
| 5000 | $0.15816 | $790.80000 |
