
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 400 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Frequency | 766 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC, SD, SDIO, SPI, UART, USART, USB |
| Number of I/Os | 130 |
| Peripherals | DMA |
| Operating Supply Voltage | 1 V |
| Max Frequency | 733 MHz |
| Number of Logic Elements/Cells | 85000 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 6650 |
| Speed Grade | -2 |
| Adaptive Logic Modules | 13300 ALM |
| Embedded Memory | 4.9 Mbit |
Stock: 1093
Distributors
pcbx
Unit Price$28.61798
Ext.Price$28.61798
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $28.61798 | $28.61798 |
| 10 | $26.61345 | $266.13450 |
| 25 | $24.74918 | $618.72950 |
