

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 178.6 MHz |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 81 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Turn-On Delay Time | 5 ns |
| Propagation Delay | 5 ns |
| Max Frequency | 178.6 MHz |
| Number of Macrocells | 144 |
| Number of Gates | 3200 |
| Number of Logic Elements/Cells | 8 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 8 |
| Speed Grade | 5 |
| Max Operating Frequency | 178 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
