
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 34 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Propagation Delay | 10 ns |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Number of Macrocells | 72 |
| Number of Gates | 1600 |
| Number of Logic Elements/Cells | 4 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 4 |
| Speed Grade | 10 |
| Max Operating Frequency | 178 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$11.82902
Ext.Price$11.82902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $11.82902 | $11.82902 |
| 10 | $9.64848 | $96.48480 |
| 25 | $9.05332 | $226.33300 |
| 50 | $8.49487 | $424.74350 |
| 100 | $7.97078 | $797.07800 |
