
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Memory Type | EEPROM |
| Number of I/Os | 36 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Propagation Delay | 10 ns |
| Max Frequency | 95 MHz |
| Number of Macrocells | 64 |
| Number of Gates | 1500 |
| Number of Logic Elements/Cells | 4 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 4 |
| Speed Grade | 10 |
| Max Operating Frequency | 192 MHz |
| Packaging | Tray |
Stock: 29953
Distributors
pcbx
Unit Price$15.01197
Ext.Price$15.01197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $15.01197 | $15.01197 |
