
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.2 V |
| Transistor Type | NPN - Darlington |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27110
Ext.Price$0.27110
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27110 | $0.27110 |
| 10 | $0.23561 | $2.35610 |
| 50 | $0.20477 | $10.23850 |
| 100 | $0.17665 | $17.66500 |
| 500 | $0.15239 | $76.19500 |
| 1000 | $0.14534 | $145.34000 |
| 3000 | $0.13862 | $415.86000 |
| 5000 | $0.13220 | $661.00000 |
