




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 70 dB |
| Operating Supply Current | 1.5 mA |
| Input Bias Current | 45 nA |
| Gain Bandwidth Product | 700 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 100 dB |
| Amplifier Type | Operational Amplifiers |
| Max Supply Voltage | 32 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09590
Ext.Price$0.09590
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09590 | $0.09590 |
| 10 | $0.08555 | $0.85550 |
| 50 | $0.07632 | $3.81600 |
| 100 | $0.06603 | $6.60300 |
| 500 | $0.05713 | $28.56500 |
| 1000 | $0.05421 | $54.21000 |
| 3000 | $0.05144 | $154.32000 |
| 5000 | $0.04880 | $244.00000 |
