



| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 2 V |
| Min Supply Voltage | 36 V |
| Number of Channels | 2 |
| Output Current | 20 mA |
| Output Type | TTL, MOS, CMOS |
| Input Bias Current | 25 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| RoHS | Compliant |
| Response Time | 1.3 µs |
| Type | Amplifier, Comparator |
| Output Current per Channel | 400 µA |
| Packaging | Tube |
Stock: 263
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10080
Ext.Price$0.10080
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10080 | $0.10080 |
| 10 | $0.08935 | $0.89350 |
| 50 | $0.07920 | $3.96000 |
| 100 | $0.06851 | $6.85100 |
| 500 | $0.05927 | $29.63500 |
| 1000 | $0.05437 | $54.37000 |
| 3000 | $0.04988 | $149.64000 |
