



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| Interface | RS-422, RS-485 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 480 µA |
| Logic Function | Receiver, Transceiver |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half Duplex |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 219
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19008
Ext.Price$0.19008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19008 | $0.19008 |
| 10 | $0.16561 | $1.65610 |
| 50 | $0.14429 | $7.21450 |
| 100 | $0.12374 | $12.37400 |
| 500 | $0.10612 | $53.06000 |
| 1000 | $0.09845 | $98.45000 |
| 3000 | $0.09134 | $274.02000 |
