



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 1.5 V |
| Output Current | 20 mA |
| Output Voltage | -1.5 V to -12 V |
| Output Type | Adjustable |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 35 kHz |
| Max Input Voltage | 12 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Buck Regulator |
Stock: 720
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21946
Ext.Price$0.21946
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21946 | $0.21946 |
| 10 | $0.19036 | $1.90360 |
| 50 | $0.16512 | $8.25600 |
| 100 | $0.14133 | $14.13300 |
| 500 | $0.12096 | $60.48000 |
| 1000 | $0.11210 | $112.10000 |
| 3000 | $0.10388 | $311.64000 |
