
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 22 |
Stock: 964
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54048
Ext.Price$0.54048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54048 | $0.54048 |
| 10 | $0.43718 | $4.37180 |
| 25 | $0.40100 | $10.02500 |
| 50 | $0.36781 | $18.39050 |
| 100 | $0.33737 | $33.73700 |
| 300 | $0.30812 | $92.43600 |
| 500 | $0.28140 | $140.70000 |
| 1000 | $0.26481 | $264.81000 |
