
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Length | 16.1 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 6.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 500 µm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper |
| Pitch | 500 µm |
| Current Rating | 500 mA |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Voltage Rating (DC) | 5.05 kV |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Orientation | Right Angle |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Gender | Female |
| Number of Contacts | 24 |
| Number of Poles | 24 |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Polymer |
| Contact Resistance | 50 mΩ |
| Max Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Actuator Material | Liquid Crystal Polymer, Polymer |
| Housing Color | Natural |
Stock: 4949
Distributors
pcbx
Unit Price$0.87006
Ext.Price$0.87006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.87006 | $0.87006 |
| 10 | $0.77209 | $7.72090 |
| 25 | $0.76161 | $19.04025 |
| 50 | $0.75127 | $37.56350 |
| 100 | $0.74107 | $74.10700 |
| 300 | $0.73101 | $219.30300 |
| 500 | $0.72109 | $360.54500 |
| 1000 | $0.71129 | $711.29000 |
