-1015-1B.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Orientation | Right Angle |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Polymer |
| Actuator Material | Liquid Crystal Polymer, Polymer |
| Mounting Angle | Right Angle |
Stock: 3517
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39542
Ext.Price$0.39542
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39542 | $0.39542 |
| 10 | $0.31066 | $3.10660 |
| 25 | $0.28151 | $7.03775 |
| 50 | $0.25509 | $12.75450 |
| 100 | $0.23115 | $23.11500 |
| 300 | $0.22099 | $66.29700 |
| 500 | $0.21127 | $105.63500 |
| 1000 | $0.19904 | $199.04000 |
