
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 500 µm |
| Current Rating | 500 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Number of Contacts | 32 |
| Number of Positions | 32 |
| Mounting Angle | Right Angle |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
