
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 60 |
Stock: 359
Distributors
pcbx
Unit Price$1.97088
Ext.Price$1.97088
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.97088 | $1.97088 |
| 10 | $1.65561 | $16.55610 |
| 25 | $1.63105 | $40.77625 |
| 50 | $1.62493 | $81.24650 |
| 100 | $1.41645 | $141.64500 |
| 300 | $1.37649 | $412.94700 |
| 500 | $1.33766 | $668.83000 |
| 1000 | $1.29994 | $1299.94000 |
